Systémová akumulační kamna a desingové krby

Desingové krby Romotop


Česká firma ROMOTOP, lídr v oboru krbových kamen, přinesla na trh designové krby Cara C 02, Cara CS 02, Cara C 03, Cara CS N 03, Cara L/R 03, Variant F 03, Variant L/R 03 s akumulací vyznačující se špičkovým designem a také "něčím navíc". Ono "něco navíc" se tentokrát skrývá ve schopnosti kamen akumulovat vyrobené teplo a rozložit tak jeho sálání do dlouhého časového intervalu.


Designové krby Cara a Variant s akumulací jsou opravdu luxusním produktem. Honosí se kvalitním velkoplošným plechem s lakovaným povrchem. Tato kamna představují nový trend, kdy plech působí příjemným a zároveň reprezentativním dojmem.

Běžná kamna dodávají do svého okolí krátce po přikládce vysoký tepelný výkon a naopak po dohoření jejich výkon, a tedy i teplota v místnosti rychle klesají. Akumulační designové krby jsou konstrukčně řešena tak, že dokážou díky pečlivě vyladěnému poměru konvekce i akumulace zajistit jak poměrně rychlý nástup teploty v místnosti při zatápění, tak dlouhodobou výdrž a ohřívají vzduch ještě dalších až 13 hodin po poslední přikládce paliva.

Krbová kamna s akumulací umožňují temperování běžného moderního nízkoenergetického domu po dobu, kdy jste v zaměstnání.