____________________________________________

Vítejte v našem kamnářství.

_______________________________________________________________________________

Výstavbou topidel na dřevo se zabýváme patnáctým rokem a za tu dobu jsme zrealizovali stovky úspěšných staveb, které našim zákazníkům přinesli vysněné teplo domova.

V tomto oboru poskytujeme celkové služby od poradenství, projekce, prodeje, montáže až po servis. Nabízíme pouze roky prověřené materiály, za které dáme ruku do ohně.

Našim cílem je stavět kvalitní, moderní, ale i tradiční topidla, která budou spolehlivě sloužit nejen vám, ale i vašim dětem.

____________________________________________________________________________

Protože jsme na své řemeslo hrdí, jsme i členy Cechu kamnářů ČR.


Pravidelně prohlubujeme naše znalosti, abychom Vám mohli nabídnout kvalitní služby.

____________________________________________________________________________

Kamnářské řemeslo, které na našem území historicky sáhá až do 15. století, zaznamenává v nynější době velký rozkvět díky zájmu o využití přirozeného tepla. Vývoj kamnařiny se vždy odvíjel od aktuálních požadavků dané doby - převážně průmyslové využití našlo ve spojení s estetickou stránkou zdobných kachlí místo na mnoha honosných sídlech (panské domy, měšťanská sídla aj.). V období 15. století se začíná na našem území rozšiřovat renesanční směr, který se promítá nejen do myšlenkového vývoje společnosti, ale do mnoha uměleckých oborů. Právě architektura jako jeden z oborů je velmi ovlivněna a to především i díky hospodářské prosperitě, která umožňuje realizace skvostných staveb s důrazem na reprezentativní funkci. Jelikož kamnářské řemeslo vzniklo specializací a časem osamostatněním od hrnčířské profese, prochází řemeslo velkým vývojem. Kachlová kamna s hladkými kachly nachází místo v chudších obydlích, oproti tomu ve významných sídlech plní v interiéru okrasný a plně funkční prvek s krásnými zdobnými kachly.

Kachlová kamna dnes, i přes svůj vznik v dávné historii, splňují všechny požadavky na moderní topidlo. Výhodou je především velká životnost a nízké provozní náklady. Další pozitivum je variabilní desing - od moderního vzhledu až po klasický rustikální. Díky tomu je možné uzpůsobit desing pro každý interiér bez toho, aniž bychom museli slevit z nároků na plnou funkčnost . Ke starému kamnářskému umu se inovativně přidávají nové technologie, které zajišťují kvalitu a technickou preciznost.

____________________________________________________________________________