____________________________________________

Vítejte v našem kamnářství.

____________________________________________________________________________

Výstavbou topidel na dřevo se zabýváme osmým rokem a za tu dobu jsme zrealizovali stovky úspěšných staveb, které našim zákazníkům přinesli vysněné teplo domova.

V tomto oboru poskytujeme celkové služby od poradenství, projekce, prodeje, montáže až po servis. Nabízíme pouze roky prověřené materiály, za které dáme i ruku do ohně.

Našim cílem je stavět kvalitní, moderní, ale i tradiční topidla, která budou spolehlivě sloužit nejen vám, ale i vašim dětem.

____________________________________________________________________________

Protože jsme na své řemeslo hrdí, jsme i členy Cechu kamnářů ČR.

Kamnářské řemeslo, které na našem území historicky sáhá až do 15. století, zaznamenává v nynější době velký rozkvět díky zájmu o využití přirozeného tepla. Vývoj kamnařiny se vždy odvíjel od aktuálních požadavků dané doby - převážně průmyslové využití našlo ve spojení s estetickou stránkou zdobných kachlí místo na mnoha honosných sídlech (panské domy, měšťanská sídla aj.). V období 15. století se začíná na našem území rozšiřovat renesanční směr, který se promítá nejen do myšlenkového vývoje společnosti, ale do mnoha uměleckých oborů. Právě architektura jako jeden z oborů je velmi ovlivněna a to především i díky hospodářské prosperitě, která umožňuje realizace skvostných staveb s důrazem na reprezentativní funkci. Jelikož kamnářské řemeslo vzniklo specializací a časem osamostatněním od hrnčířské profese, prochází řemeslo velkým vývojem. Kachlová kamna s hladkými kachly nachází místo v chudších obydlích, oproti tomu ve významných sídlech plní v interiéru okrasný a plně funkční prvek s krásnými zdobnými kachly.

Kachlová kamna dnes, i přes svůj vznik v dávné historii, splňují všechny požadavky na moderní topidlo. Výhodou je především velká životnost a nízké provozní náklady. Další pozitivum je variabilní desing - od moderního vzhledu až po klasický rustikální. Díky tomu je možné uzpůsobit desing pro každý interiér bez toho, aniž bychom museli slevit z nároků na plnou funkčnost . Ke starému kamnářskému umu se inovativně přidávají nové technologie, které zajišťují kvalitu a technickou preciznost.

____________________________________________________________________________